Kulinarnie

Houla-Houla cocktail

houla houla
 

Houla-Houla cocktail

Kolejny drink na bazie ginu. Houla-houla cocktail przygotować można na kilka sposobów. Jedni preferują uzupełnić drink sokiem pomarańczowym i wodą sodową, a inni sokiem ananasowym. W obu przypadkach można dodać wodę sodową i schłodzić porządna dawką lodu. Ja przygotowałam koktajl łącząc gin z sokiem ananasowym. Dzięki niemu czuć delikatną goryczkę charakterystyczną dla ginu, ale również słodycz płynącą z ananasa. Wszystko mocno schłodzone i wstrząśnięte w shakerze do połowy wypełnionym lodem. Udekorowane  sporym plastrem świeżego owocu, oczywiście do zjedzenia. Prosto i pysznie 🙂

Houla-Houla cocktail

Na taki drink można pozwolić sobie tylko w domu. W żadnym lokalu nikt nie zaserwuje tak dużego kawałka owocu. Miłośnicy tego trunku i ananasów, a ja do nich również należę na pewno będą zachwyceni. To doskonałe połączenie, odpowiednio mocne, odpowiednio słodkie i orzeźwiające. Spróbujcie sami.

Składniki:

  • 50 ml ginu
  • 35 ml soku ananasowego np. z kartonika
  • 1 plaster ananasa
  • lód

 

houla houla cocktail

Przygotowanie:

W shakerze wypełnionym do połowy lodem wymieszać gin z sokiem. Odcedzić od lodu i podawać w kieliszku koktajlowym ze słomką. Ananasa obrać ze skórki,  wydrążyć rdzeń i włożyć w kawałku lub mniejszych kawałkach do kieliszka.  Można również zawiesić na nim jako ozdobę i przekąskę. Proste i pyszne – uwaga bo dość mocne! Gdyby było za mocne proporcje można dostosować do własnych potrzeb.

Na zdrowie 😉

Share Button
gplus-profile-picture

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

loading...

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Dołącz do mnie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Dołącz do Newslettera

Zapisz się na mój newsletter aby co kilka dni otrzymać porcję ciekawych wpisów.

Newsletter jest bezpłatny. Nikomu nie przekażę Twojego adresu email. Będzie on użyty tylko i wyłącznie do wysyłki maili z mojego bloga.

Reklama

Translator

Translator Plugin

Reklama

Boks reklamowy

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl