Najsłodszy dzień w roku – dzień czekolady

0
Najsłodszy dzień w roku - dzień czekolady
Najsłodszy dzień w roku - dzień czekolady

Dzień czekolady – 12 kwietnia!

Czy wiecie, że to właśnie dziś przypada dzień czekolady? Kolejne komercyjne święto stworzone na potrzeby rynku. Ale skoro już istnieje, to czemu by go jakoś nie uczcić? Osobiście znam osoby, która nie lubiłaby czekolady nie ważne czy w postaci słodyczy, mydła, piwa czy jakieś innej formie. Nie ma się co dziwić bo czekolada uwielbiana jest na całym świecie i to już od ponad 200 lat. To wszystko za sprawą Krzysztofa Kolumba, który przywiózł do Europy ziarna kakaowca. Oczywiście historia mówi, że już Aztekowie i Majowie rozkoszowali się cudownym napojem czekoladowym, ja jednak nie będę rozpisywać się na temat historii. Za to podsunę Wam kilka świetnych pomysłów by dzień czekolady stał się rzeczywiście odświętnym dniem. Zapraszam 🙂

Najsłodszy dzień w roku - dzień czekolady
Najsłodszy dzień w roku – dzień czekolady

Wpływ czekolady na zdrowie

Wiele osób stroni od czekolady, a przecież spożywana w umiarkowanych ilościach ma pozytywny wpływ na zdrowie. Badania dowodzą, że substancje zawarte w czekoladzie wpływają korzystnie na układ krążenia i pracę mózgu. Ponadto gorzka czekolada posiada mnóstwo zalet, które maja pozytywny wpływ na nasz organizm i to zarówno na płaszczyźnie fizycznej jak i psychicznej. Dokładnie o tym pisałam w artykule pt. „Czekolada gorzka – łakocie i lek w jednym„, warto się zapoznać. Polecam.

Czekolada w różnych formach

Jeszcze kilka, no może kilkanaście lat temu do głowy by mi nie przyszło, że czekolada będzie dostępna w aż tylu odsłonach co obecnie. To co się dzieje to istne czekoladowe szaleństwo! Kto by pomyślał, że na porządku dziennym dostępne będzie czekoladowe mydło, balsam, masło, piwo, a nawet coraz częściej w ofercie SPA czekoladowy masaż. No cóż nikogo przecież nie zadziwią cukierki czekoladowe, ciasta, batoniki czy zwyczajna tabliczka czekolady.

Najsłodszy dzień w roku - dzień czekolady
Najsłodszy dzień w roku – dzień czekolady

 

Dzień czekolady we dwoje

Czekoladowa randka to również jeden z wpisów na tym blogu. Wspominam o nim bo to doskonały sposób by uczcić dzień czekolady w bardziej erotyczny sposób. W artykule znajdziecie aż 7 pomysłów na czekoladową randkę. Nawet wybredni znajda coś dla siebie.

Rodzinny dzień czekolady

Na koniec polecam Wam wspaniały mus czekoladowy. Być może to bardziej przyziemny sposób na świętowanie, ale spójrzcie na niego w innym wymiarze, poprzez pryzmat spędzonych kilku rodzinnych chwil rozkoszując miłą atmosferą i słodkim przysmakiem.

Miłego dnia czekolady 🙂

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here